ZAPRASZAMY NA WIRTUALNY SPACER PO JEDYNYM KREMATORIUM W KRAKOWIE - GOOGLE STREET VIEW

 

Nasze Krematorium jest pierwszym obiektem w Krakowie pozwalającym Rodzinom na organizację pogrzebu z kremacją, bez konieczności przewożenia osób zmarłych do odległych krematoriów na Śląsku.
W ramach umowy partnerstwa publiczno-prywatnego z Gminą Miejską Kraków, oddaliśmy do użytku w marcu 2016 r. nowoczesny obiekt Krematorium, który znajduje się w spokojnej okolicy Krakowa na Podgórzu przy ul. Wielogórskiej 16 przy nowo budowanym Cmentarzu Komunalnym. Bliska odległość od autostrady A4 i węzła komunikacyjnego „Sidzina”, zapewnia szybki i dogodny dojazd do Krematorium KLEPSYDRA.
Nasze Krematorium jest pierwszym obiektem w Krakowie, wyposażonym między innymi w Kaplicę, w której Rodziny mogą pożegnać bliską osobę przed kremacją. Uroczystość pożegnania może odbyć się z udziałem Księdza lub Mistrza Ceremonii, my zapewniamy ze swojej strony oprawę muzyczną wraz z nagłośnieniem. Kaplica wyposażona jest w przeszkloną panoramę z automatyczną roletą, z widokiem na pomieszczenie wprowadzania trumien do pieca kremacyjnego. To jedyne rozwiązanie w Polsce, pozwala ono Rodzinom zmarłego na czuwanie i obserwację rozpoczęcia procesu kremacji w jednym pomieszczeniu. Dodatkowo obiekt wyposażony jest w salę identyfikacji, pomieszczenie dla Księdza, poczekalnię dla Rodzin i inne pomieszczenia socjalne i sanitarne przystosowane również dla osób niepełnosprawnych.
Spopielenia odbywają się w 2 nowoczesnych piecach kremacyjnych hiszpańskiej firmy Kalfrisa model DUVAL-2, gdzie proces kremacji jest w pełni zautomatyzowany. Ciało poddawane kremacji spopielane jest w trumnie ekologicznej (kartonowej lub drewnianej) w temperaturze sięgającej 1200ºC, w procesie trwającym ok. 90 minut. Po dokonanym procesie spopielenia prochy osoby zmarłej zostają złożone do urny wraz z trwałym indywidualnym identyfikatorem prochów, potwierdzonym protokołem z wykonania spopielenia i certyfikatem kremacji.
Na wyposażeniu posiadamy dużą chłodnię, umożliwiającą firmom pogrzebowym przechowania zmarłych przed kremacją. Kierowcy oczekujący na odbiór urny mają do dyspozycji w pełni wyposażone zaplecze socjalne z telewizją, dostępem do Internetu etc.
Ponadto gwarantujemy dogodne i szybkie terminy kremacji, wysoki poziom usług, profesjonalną obsługę oraz minimum formalności.
 

Rezerwacje terminów kremacji w Krakowie: 12 352 44 44, +48 502 930 170

 

POŻEGNANIE W KREMATORIUM KLEPSYDRA W KRAKOWIE - PLIK PDF
 

ZEZWOLENIE NA KREMACJĘ KRAKÓW - PLIK PDF    ZEZWOLENIE NA KREMACJĘ KRAKÓW - PLIK WORD