PORADNIK POGRZEBOWY

31.10.2016 r. (poniedziałek) w Gazecie Wyborczej w Krakowie ukaże się specjalny dodatek związany z dniem Wszystkich Świętych. Poradnik pogrzebowy, krok po kroku co należy zrobić gdy odejdzie bliska osoba...
Jednocześnie w dniach 28.10, 31.10 oraz 01.11.2016 r. będziemy dystrybułować nasz poradnik pogrzebowy z symbolicznym pudełkiem zapałek pod czterema Cmentarzami w Krakowie:

• Cmentarz - Rakowicki
• Cmentarz - Batowicki
• Cmentarz - Salwatorski
• Cmentarz - na Grębałowie


W naszej kulturze jest wiele spraw tabu, o których rozmawia się niechętnie. Do takich spraw należy śmierć. Z nią jednak każdy, wcześniej czy później, będzie musiał się zmierzyć. Często bywa tak, że ktoś odchodząc na zawsze, pozostawia swoich bliskich w bólu i rozpaczy, a my chcielibyśmy im pomóc, tylko że nie bardzo wiemy jak. Chcąc ułatwić naszym czytelnikom te trudne chwile, dajemy garść informacji, które mogą się w takich sytuacjach przydać. Co robić, kiedy zaskoczy nas śmierć kogoś bliskiego lub gdy ktoś nam bliski pogrążony jest w żałobie, a musi sprostać trudowi zorganizowania pogrzebu. Wszystkie zamieszczone wiadomości oparte są na obowiązujących przepisach prawnych.